Kontaktné info
Mapa Nitry
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Nárast prenocovaní v Nitre

Mesto Nitra zaznamenalo v minulom roku výrazný nárast prenocovaní.

Ubytovacie zariadenia v Nitre nahlásili odboru miestnych daní a poplatkov za rok 2016 celkom 234643 prenocovaní, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje viac ako štyridsaťpercentný nárast. Nitra má nielen bohatú históriu a krásne pamiatky, ale aj širokú ponuku jedinečných podujatí.  Nájdete tu množstvo turistických atrakcií, wellness hotelov a historických pamiatok. Pravidelne sa tu konajú významné medzinárodné veľtrhy a výstavy. Na svoje si prídu aj nadšenci agroturistiky, vínnej turistiky a gastronómie.

„Zvýšený počet prenocovaní v Nitre je pre nás potvrdením toho, že spojiť sily, skvalitňovať služby, ponúkať atraktívne produkty cestovného ruchu a cielene ich komunikovať sa skutočne oplatí.   Čo nás však teší rovnako ako samotný nárast prenocovaní je fakt, že turisti vnímajú mesto pod Zoborom pre jeho rozmanitosť a pohostinnosť ako veľmi zaujímavé a priateľské“, hovorí Marta Hároniková, výkonná riaditeľka Nitrianskej organizácie cestovného ruchu /NOCR/.

Zároveň pripomína, že zvýšený počet prenocovaní znamená aj možnosť získať vyššiu štátnu dotáciu, ktorá bude použitá na ešte masívnejšiu podporu turizmu a rozvoja nitrianskeho regiónu.

Kalendár podujatí
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu