Kontaktné info
Mapa Nitry
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Predpredaj vstupeniek na Jazz Blues Jamboree

Predpredaj vstupeniek na Jazz Blues Jamboree

FESTIVAL JAZZ BLUES JAMBOREE 2017 NOVÉ ZÁMKY

KINO MIER OŽIJE MODRÝMI TÓNMI!

História novozámockého Jazz Blues Jamboree sa datuje od roku 2005 a od tohto momentu bol festival považovaný za najväčšie podujatie svojej kategórie na Slovensku.

Na pódium každý rok vystúpili významní jednotlivci i kapely jazzového a bluesového žánru nie len z domácej scény, ale aj tej českej, maďarskej, poľskej, ba i britskej a americkej. Festival sa na 2 roky (2015 a 2016) presťahoval do obce Zemné a tento rok sa znovu vracia na svoju pôvodnú domácu pôdu – do Nových Zámkov.

Každý ročník festivalu niesol meno hudobného velikána rokov minulých, akéhosi symbolického mentora daného ročníka. Tento, v poradí už 13. ročník, ktorý bude prebiehať v novozámockom Kine Mier na dvoch pódiách a bude venovaný pamiatke Etty James. Táto americká speváčka je považovaná za tvorkyňu premostenia medzery medzi rhythm & blues a rock and rollom, a je držiteľkou 6 cien Grammy a 17 cien Blues Music Award.

Na veľkom pódiu medzinárodného festivalu Jazz Blues Jamboree 2017 vystúpi novozámocká jazzová formácia Jazzsons Trio, poľská Tex-Mex bluesová zostava Makar & Children of the Corn, maďarské soul-funkové zoskupenie Kéknyúl, americká R´n´B diva žijúca v Prahe Juwana Jenkins & Her All-Star Mojo Band a srbský Blues Halter.

Na malom pódiu bude prebiehať špeciálny krst nového albumu Slovenskej bluesovej spoločnosti – Bluesová spoločnosť no. 13.  CD kompilácia je prehliadkou toho najlepšieho, čo sa na slovenskej bluesovej pôde za posledný rok urodilo. Krst svojím vystúpením podporia interpreti P. P. Band, Barbora Černá, Blues Generation a The Joint Venture. Vo foyeri bude inštalovaná výstava fotografií z predošlých ročníkov festivalu Jazz Blues Jamboree.

 

Koncert sa uskutoční 25. novembra 2017 od 18.00 h v Kine Mier Nové Zámky.
Vstupné 10 €.
Naše informačné centrum je otvorené do konca októbra pondelok -piatok od 8.00 do 18.00 h a sobota od 8.00 do 12.00 h; od 2. novembra  pondelok - piatok od 8.00 do 17.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h.

Kalendár podujatí
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu