Kontaktné info
Mapa Nitry
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Divadelná Nitra 2017

Divadelná Nitra 2017

Divadelná Nitra 2017     www.nitrafest.sk

Medzinárodný festival Divadelná Nitra je najväčším divadelným festivalom a jednou z najvýznamnejších medzinárodných aktivít v oblasti kultúry na Slovensku. Zároveň je uznávaným podujatím v európskom kontexte. Koná sa od jesene 1992 každý rok koncom septembra v Nitre. Je výberovou nesúťažnou prehliadkou špičkového európskeho, predovšetkým činoherného divadla, prístupnou tanečnému, pohybovému, hudobnému, bábkovému i výtvarnému divadlu, vyhľadáva netradičné, inovatívne a inšpiratívne scénické diela, oboznamuje s novými tendenciami a s novými menami tvorcov, obsahuje bohatý sprievodný a pracovný program, dáva priestor iným druhom umenia a prezentácii regionálnych kultúrnych aktivít.

Program festivalu

Aj napriek nepriaznivému počasiu neprídu Nitrančania o bohatý sprievodný program Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2017.

Piatkový sprievodný program na námestí pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre zostáva nezmenený.
V úvodný podvečer festivalu od 18.00 do 18.30 atmosféru námestia a Foyeru DAB ozvláštni hudobný happening Ozveny hôľ, v ktorom budú znieť z rôznych kútov námestia a okolitých budov tóny niekoľkometrových pastierskych signálnych nástrojov – trombít, ktoré tak v zmysle témy #FUNDAMENTALS odkážu na slovenské tradície a kultúrne dedičstvo. Uskutoční sa tu aj graffiti workshop Spomienka na Irak projektu Darujem Ti tulipán, ktorý tentoraz spojí 55 detí – zdravých, so zrakovým postihnutým a irackých azylantov.

Sobotňajší a nedeľňajší denný sprievodný program sa z vonkajších upršaných priestranstiev presunie dovnútra. Unikátny objekt pre vidiacich o nevidiacichempathy BLACK BOXbude namiesto námestia vítať počas celého víkendu návštevníkov v nákupno-zábavnom centre Galéria Mlyny Nitra. Podujatia sekcie Festival deťom – tvorivé dielne, súťaže a hry pre rodičov s deťmi pod názvom Zóna radostí, klauniáda RITKUS – cirkus svetako aj predstavenie Kozliatka a vlk sa takisto uskutočnia v Mlynoch. Nedeľné Familiárum z Bábkového divadla na rázcestí z Banskej Bystrice sa odohrá v Tatre v Starom Divadle Karola Spišáka, a  Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre detisa z Rozprávkovej búdy Teatra Tatra z námestia premiestnia počas celého víkendu do Čitárne Starého divadla Karola Spišáka.

Víkendové diskusie Verejná obývačka na tému Eko mesto a na tému Spravodlivosť sa z verejného priestranstva presúvajú do Gio Caffè.

AKTUALIZOVANÝ SPRIEVODNÝ PROGRAM NÁJDETE TU

Predstavenie Červená čiapočka Teatra Tatra počas soboty aj nedele zostáva v Rozprávkovej búde na námestí.

Sobotňajšia obľúbená Biela noc, ktorá sa už tradične odohrá v Nitrianskej galérii, Ponitrianskom múzeu a v Synagóge zostáva bez zmien. V koncertnej sále Nitrianskej galérie ju otvorí unikátnej maďarskej skupiny Úzgin Űver.  

Kalendár podujatí
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu