Kontaktné info
Mapa Nitry
TIK na Facebooku
Nitra virtuálne

Chodník zo zimného štadióna na hrad je otvorený!

Chodník zo zimného štadióna na hrad je otvorený!

Nitriansky hrad je prístupný už aj od Zimného štadióna! Obnovený chodník Vás zavedie až priamo k terase Castellum Café.

V hradnej veži je na schodoch výstava liturgických odevov (obrázok hore).
Výstup na vežu každých je 30 minút, v doprovode sprievodcu, bez výkladu. Vstupné 4 €, 2 € po zľave.  Lístok ďalej platí do ostatných expozícií, ktoré si návštevník pozrie vo vlastnom časovom harmonograme. Nočné výstupy na vežu v čase večerných premietaní, od júla do augusta, každý piatok od 20.30 do 22.30 h. Vstupné 3 €; 1.5 € po zľave. Lístok ďalej platí aj na premietanie.
Výstup na vežu Vám nemusí byť umožnený v nepriaznivom počasí!

 

Cenník vstupného na Nitriansky hrad – Sezóna 2017

Vstupné poplatky
1. Návšteva hradu bez sprievodcu
Vstupné hradný areál 0.50 € (neobsahuje vstup do Diecézneho múzea, Kazemát, do Veže). Kombinované vstupné – expozície (obsahuje vstup do hradného areálu, Diecézneho múzea, Kazemát) celé 2 €, zľavnené 1.00 €.
Kombinované vstupné s vežou (obsahuje vstup do hradného areálu, Diecézneho múzea, Kazemát a výstup na vežu so sprievodcom každú pol hodinu), celé 4 €, zľavnené 2 €.
Hrad môžete navštíviť aj s hradnými sprievodcami. Táto služba je na objednávku pre väčšie skupiny (min. 15 osôb) a je potrebné objednať sa minimálne 2 dni pred plánovanou návštevou!
Malý okruh vstup do expozícií so sprievodcom celé 2.50 €, zľavnené 1.50 €.
Veľký okruh vstup do expozícií a do veže so sprievodcom celé 4.50 €, zľavnené 2.50 €.
Ceny sú uvedené na osobu.

Zľavnené vstupné je určené pre deti od 6-18 rokov, seniorom nad 62 rokov, študentom s platným preukazom ISIC a držiteľom ZŤP preukazu. Deti do 6 rokov vstupné neplatia!

Každá forma vstupného v sebe zahŕňa i návštevu Katedrály-Baziliky sv. Emeráma.

V katedrále bývajú pravidelné bohoslužby, sobáše i krstiny. V týchto časoch vám vstup do katedrály nemusí byť umožnený.

Pokiaľ chcete navštíviť iba katedrálu za účelom modlitby, neváhajte to povedať personálu na vstupnej pokladni. Bude vám umožnený vstup zdarma.

Na hradný kopec sa dá dostať:
Autom - je možné zaparkovať na Župnom námestí, kde je menšie spoplatnené parkovisko (0.50€ na hodinu). Prípadne je možné zaparkovať zo severnej strany hradného kopca – na väčšom, nespoplatnenom parkovisku vedľa zimného štadióna a na príchod k hradu využiť novo sprístupnené chodníky tiahnuce sa po severnom svahu hradného kopca.
Autobusom: návštevníci, ktorí prichádzajú vo väčšej skupine autobusom majú možnosť využiť urýchlené vystúpenie na Župnom námestí. Pohodlnejšie je však zaparkovať autobus na parkovisku pri zimnom štadióne a odtiaľ prejsť pešo na Nitriansky hrad.
MHD: pod hradným kopcom má svoju zastávku viacero liniek mestskej hromadnej dopravy, ktorá Vás pohodlne privezie priamo pod Nitriansky hrad. Zo železničnej stanicemôžete využiť linku č. 1 a č. 27, z rázcestia autobusovej stanice linku č. 7 (zastávka Divadlo Andreja Bagara). Zo zastávky blízko OC Mlyny (zastávka Centrum) premávajú autobusy č. 6, č. 9, č. 10 a č. 26(zastávka Predmostie) a autobus č. 30 (zastávka Divadlo Andreja Bagara).

Nitriansky hrad spolupracuje s organizáciou nGuide, ktorá zabezpečuje zážitkovú poznávaciu exkurziu pre žiakov vo veku od 8 – 13 rokov. Hravou formou deti hľadajú stratený poklad Nitrianskeho hradu. Viac o tomto projekte spolu s možnosťou objednania sa dozviete na www.nguide.sk.

Deti do šesť rokov vstup zdarma.
Vstup do areálu hradu je bezplatný počas slávenia sv. omše v katedrále pondelok – sobota od 7.00 do 9.00 h, nedeľa od 7.00 do 12.00 h.

V mesiacoch november – marec je vstup do hradného areálu bezplatný.

zdroj: www.nitrianskyhrad.sk


Fotogaléria: Nitriansky hrad - podujatia 2017

Kalendár podujatí
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu